frame
zarejestruj
Miodny.PL LogoNie masz uprawnień redakcyjnych!

Dlaczego nasze serwisy wykorzystuja pliki cookies?
Uzywamy w celach statystycznych, reklamowych oraz autoryzacyjnych. Zawsze mozesz zastrzec cookies w swojej przegladarce. Jesli nie to pamietaj, ze m.in. nasza strona korzysta z tej technologii...


recenzja
Data: 2012-07-03, autor: Night_Wolf, dotyczy: XBOX 360 Apple iOS

Super Meat Boy

Któż nie chciałby zagrać radosną kostką surowego mięsa, starającą się za
||
super meat boy
||
wszelką cenę uniknąć przerażających zębów pił mechanicznych i wiatraków? Z pewnością niewiele osób odważyłoby się przejść obok takiej gry obojętnie. Głównego bohatera Super Meat Boya można polubić od pierwszej rozgrywki, szkoda tylko, że jest on zmuszony ginąć tak często - średnio kilkanaście razy w ciągu minuty!

Mięsne opowieści


Super Meat Boy to wymagająca platformówka 2D. Wcielamy się tutaj w tytułowego Mięsnego Chłopca zakochanego nie bez wzajemności w Bandage Girl. Niestety ukochana Meat Boya porwana zostaje przez Mr. Fausta i to naszym zadaniem będzie próba pośpieszenia jej na ratunek. Każdy z ponad 300 (!) poziomów w grze stanowi krótką przeprawę przez różne otoczenia wypełnione po brzegi potencjalnymi niebezpieczeństwami środowiskowymi, jak chociażby stosami igieł, dołami z lawą, rakietami samonaprowadzającymi się na mięso - uroczo.

Śmierć głównego bohatera jest wszechobecna i jedynymi możliwościami jej uniknięcia jest bieganie (z możliwością przyśpieszenia) oraz skakanie (na różnych wysokościach). Niby mało, ale w praktyce to bardziej skomplikowane niż może się wydawać. Produkcja przy każdym uruchomieniu zachęca do korzystania z pada, niestety z moim była ona niekompatybilna. Opanowanie sterowania to najważniejsza podstawa Super Meat Boya, bez tego nie dostrzeżemy uroku tkwiącego w kolejnych, ciekawie zaprojektowanych
||
Super Meat Boy
||
skomentuj jako pierwszy!
etapach gry.

Uczmy się na błędach


Poziomy resetują się automatycznie po każdej nieudanej próbie – często jeszcze przed tym, jak resztki prowadzonego bohatera zdążą zniknąć. Z każdym nieudanym podejściem gracz uczy się czegoś nowego, tego w jaki sposób przejść kawałek dalej. Czemu? W grze zaimplementowano ciekawy system powtórek. Po sukcesie w danym etapie mamy na jednym ekranie zestawienie wszystkich nieudanych i tej jednej udanej próby. Armia Meat Boyów wyrusza z punktu startowego by do mety dotarł tylko jeden wybraniec. A co jeżeli coś sprawi nam większą trudność niż byśmy tego chcieli? Wtedy zawsze możemy zostawić sobie dany poziom na później. Wyjątkiem od tej reguły są etapy z bossami (tak, tak, tacy też mają tutaj swoje miejsce), których przejście jest wymagane do odblokowania nowych światów.

Retro grafika, proste i sympatyczne animacje, humorystyczne przerywniki filmowe, a także doskonale dobrana muzyka mogą przypaść do gustu. Produkcja Team Meat jest też wodą na pustyni dla poszukiwaczy wszelkich znajdziek. Oprócz nich (występujących tutaj pod postacią bandaży wymaganych do rozgrywki nowymi bohaterami) i podstawowych poziomów, w grze znalazły się etapy retro oraz dostępne po odblokowaniu poziomy wymiaru ciemności. Jakby tego było mało z poziomu Steama dostępny jest edytor etapów, a już w
||
Super Meat Boy
||
skomentuj jako pierwszy!
samej grze mamy dostęp do ogromnej bazy sekwencji stworzonych przez fanów. Tak, zgadza się, zabawa z Super Meat Boyem nigdy się nie kończy!

Jeszcze jeden i jeszcze raz


Super Meat Boy to produkcja przeznaczona przede wszystkim dla fanów hardcore’owych gier platformowych. To wymagająca gra, która na każdym kroku będzie się nam starała udowodnić swoją wyższość i wywołać poczucie nieuniknionego skopania tyłka - dzięki tym czynnikom można odczuć tym większą satysfakcję po przejściu danej sekwencji. Nie znaczy to jednak, że casuale nie mają tutaj czego szukać. Jak najbardziej warto poczekać na jedną ze Steamowych promocji i na własną rękę przekonać się czy poradzimy sobie w tym niebezpiecznym świecie.

+ - Projekt poziomów

+ - “Charyzmatyczny” główny bohater i specyficzny klimat gry

+ - Syndrom jeszcze jednej próby

+ - Uczy cierpliwości…

10 na 10 0.5
- ...albo frustruje.

- Raczej nie na dłuższe posiedzenia

- Aktualna niepromocyjna cena na Steamie.
Ogólnie:     85%

Zalety Wady
- Projekt poziomów
- “Charyzmatyczny” główny bohater i specyficzny klimat gry
- Syndrom jeszcze jednej próby
- Uczy cierpliwości…
-...albo frustruje.
- Raczej nie na dłuższe posiedzenia
- Aktualna niepromocyjna cena na Steamie.
Dotyczy wersji:
PC

Autor:

Night_Wolf


 
Pora na Wasze komentarze:


||
Gość anonimowy2012-07-11 o godzinie 02:05:06, Gość anonimowy napisał(a):
wciąż płaczę bo nie ma tej gry na PS3 ;/
||

||

Witaj niezarejestrowany, możesz dodać swój komentarz, jednak ten będzie widoczny po akceptacji przez moderatora. Zaloguj się aby dodać komentarz bez czekania:Nick:

||


Tylko zarejestrowani użytkownicy mają odblokowane wszystkie funkcje serwisu (w zależności od poziomu).

Zachęcamy do rejestracji, zalogowania lub przypominacza hasła. Osoby zalogowane są premiowane m.in. brakiem wyświetlania reklam w serwisie i gwarantujemy brak spamu na poczcie. Zarejestrowani maja dostep do serwisu w wyzszej jakosci.
Nintendo GamersGate IQ Publishing Cenega City-Interactive Techland
Nasz serwis wciąż ewoluuje, cały czas szukamy miejsca w internecie, które nie wypełniają inne serwisy. Na początek próbujemy otworzyć się i zjednoczyć z naszym serwisem inne strony tematyczne. Jeżeli jesteś w redakcji dobrego ale niezbyt popularnego serwisu - skorzystaj z naszego darmowego programu promocji takich serwisów! Szczegóły dostaniesz po rejestracji i wysłaniu wniosku o Współpracę za pomocą tego formularza