frame
zarejestruj
Miodny.PL LogoNie masz uprawnień redakcyjnych!

Dlaczego nasze serwisy wykorzystuja pliki cookies?
Uzywamy w celach statystycznych, reklamowych oraz autoryzacyjnych. Zawsze mozesz zastrzec cookies w swojej przegladarce. Jesli nie to pamietaj, ze m.in. nasza strona korzysta z tej technologii...


news
Data i czas: 2013-01-02 13:29, dodał: Miczkus, dotyczy: PC Macintosh

Sanam: nadchodzi platformówka z Jordanii!

Tagi: sanam
||
sanam
||
  Nie chcielibyśmy, żeby upadli bogowie przyszli do nas i zaczęli toczyć ze sobą wojnę, prawda? Niestety, właśnie to spotkało Fijleha, wojownika-rzepę, głównego bohatera nadchodzącej gry pod tytułem Sanam.

Sanam jest platformówką tworzoną przez jordańskie niezależne studio Team FoodFighter.

Jak twierdzą twórcy, podczas produkcji inspirują się m. in. Prince of Persia, Contra, Viewtiful Joe oraz Assasin's Creed.

Nie jest to jednak zwykłe - mniej lub bardziej dosłowne - kopiowanie pomysłów z powstałych już produkcji.

Bowiem, przez historię wspomnianego Filajeha, którego życie zostało zrujnowane przez bezmyślną wojnę bogów (nazywanych w grze Idolami, zresztą właśnie "idol" jest znaczeniem arabskiego słowa "Sanam"), twórcy chcą pokazać jak wyglądać mógłby świat bez religii.

Jak mówił jeden z twórców, Ibrahim Yasir:
"Widzimy dzisiaj wiele narodów nienawidzących się z powodu religii. Religie mają często wpływ na każdy aspekt naszego życia. Zadaliśmy więc sobie pytanie: Co by było, gdyby nie było religii?"

"Widzieliśmy, że od zarania człowieka prowadził on wojnę przeciwko człowiekowi w imię religii", mówi. "To temat, który chcemy przekazać ludziom za pomocą gry, jednak nie w sposób bezpośredni. Ale kiedy myślisz o tym, a następnie oglądasz zwiastun, możesz to zobaczyć."

Historia Filajeha ma być podzielona na 5 rozdziałów, z czego każdy rozdział będzie zawierał 5 etapów do przejścia. Oprócz trybu dla jednego gracza, jordańczycy z Team FoodFighter planują również tryb wyzwań, a dla graczy chętnych pograć z innymi powstanie co-op oraz player vs player.

Ibrahim Yasir powiedział też, że: "Nie możemy zaprzeczyć, że spory wpływ na wygląd Sanam ma zachodni oraz japoński styl gier, ale dążymy do tego by dać jej pewien arabski i orientalny smaczek, mieszając ze sobą starą sztukę orientu oraz sztukę nowoczesną".

Jordańskie studio chce stworzyć grę pełną babilońskich mitów, z domieszką miejskich legend oraz zabawnych postaci, które pojawiłyby się na tle wymownym dla każdego chcącego głębokiego przesłania w grze.

Team FoodFighter przewiduje, że gra będzie gotowa za 2 lata. Już teraz można ją znaleźć na IndieGoGo, gdzie twórcy chcą zebrać 200 tys. dolarów. Kampania potrwa jeszcze 59 dni.

Studio planuje wydać Sanam na pecety oraz komputery Mac.

Poniżej trailer gry:

 

Źródło: strona internetowa www.polygon.comPora na Wasze komentarze:


||

Witaj niezarejestrowany, możesz dodać swój komentarz, jednak ten będzie widoczny po akceptacji przez moderatora. Zaloguj się aby dodać komentarz bez czekania:Nick:

||


Tylko zarejestrowani użytkownicy mają odblokowane wszystkie funkcje serwisu (w zależności od poziomu).

Zachęcamy do rejestracji, zalogowania lub przypominacza hasła. Osoby zalogowane są premiowane m.in. brakiem wyświetlania reklam w serwisie i gwarantujemy brak spamu na poczcie. Zarejestrowani maja dostep do serwisu w wyzszej jakosci.
Nintendo GamersGate IQ Publishing Cenega City-Interactive Techland
Nasz serwis wciąż ewoluuje, cały czas szukamy miejsca w internecie, które nie wypełniają inne serwisy. Na początek próbujemy otworzyć się i zjednoczyć z naszym serwisem inne strony tematyczne. Jeżeli jesteś w redakcji dobrego ale niezbyt popularnego serwisu - skorzystaj z naszego darmowego programu promocji takich serwisów! Szczegóły dostaniesz po rejestracji i wysłaniu wniosku o Współpracę za pomocą tego formularza