frame
zarejestruj
Miodny.PL LogoNie masz uprawnień redakcyjnych!

Dlaczego nasze serwisy wykorzystuja pliki cookies?
Uzywamy w celach statystycznych, reklamowych oraz autoryzacyjnych. Zawsze mozesz zastrzec cookies w swojej przegladarce. Jesli nie to pamietaj, ze m.in. nasza strona korzysta z tej technologii...


news
Data i czas: 2012-12-06 10:44, dodał: Night_Wolf, dotyczy: PS3

Soundtrack z Journey nominowany do Grammy!

Tagi: journey
||
journey
||
  To pierwszy taki przypadek w historii.

W branży muzycznej niewiele jest nagród porównywalnych lub bardziej honorowych niż Grammy. Od czasu pierwszego rozdania nagród w 1959 roku przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, stały się one corocznym istotnym wydarzeniem. Najlepszym w swoich kategoriach Akademia przyznaje pożądane złote gramofony.

W tym roku na imprezie nie zabraknie reprezentacji branży gier wideo. Po raz pierwszy w historii przyznawania nagród Grammy, nominowany został soundtrack gry. Oczywiście Baba Yetu (utwór z Cywilizacji IV skomponowany przez Christophera Tina) było pierwszą nominowaną i zwycięską piosenką z gry - to jednak pierwszy przypadek kiedy nominowany został cały soundtrack.

Jak zaćwierkał na Tweeterze były pracownik (i współzałożyciel) studia Thatgamecompany, Kelle Santiago, Journey otrzymało nominację w kategorii Najlepszy Soundtrack dla Visual Media. Konkurentami tej gry z PS3 będą soundtracki Przygód Tintina, Artysty, Mroczny Rycerz Powstaje, Dziewczyny z tatuażem oraz Hugo. Osobistości branży takie jak John Williams, Hans Zimmer i Trent Reznor są wśród kompozytorów odpowiadających za wcześniej wymienione projekty.

O tym jak poradzi sobie Journey przekonamy się podczas 55. gali rozdania nagród Grammy w niedzielę 10 lutego.


 

Źródło: uk.ign.comPora na Wasze komentarze:


||

Witaj niezarejestrowany, możesz dodać swój komentarz, jednak ten będzie widoczny po akceptacji przez moderatora. Zaloguj się aby dodać komentarz bez czekania:Nick:

||


Tylko zarejestrowani użytkownicy mają odblokowane wszystkie funkcje serwisu (w zależności od poziomu).

Zachęcamy do rejestracji, zalogowania lub przypominacza hasła. Osoby zalogowane są premiowane m.in. brakiem wyświetlania reklam w serwisie i gwarantujemy brak spamu na poczcie. Zarejestrowani maja dostep do serwisu w wyzszej jakosci.
Nintendo GamersGate IQ Publishing Cenega City-Interactive Techland
Nasz serwis wciąż ewoluuje, cały czas szukamy miejsca w internecie, które nie wypełniają inne serwisy. Na początek próbujemy otworzyć się i zjednoczyć z naszym serwisem inne strony tematyczne. Jeżeli jesteś w redakcji dobrego ale niezbyt popularnego serwisu - skorzystaj z naszego darmowego programu promocji takich serwisów! Szczegóły dostaniesz po rejestracji i wysłaniu wniosku o Współpracę za pomocą tego formularza