FAQ  •  Zaloguj

Beautiful Katamari

<<

Quetzalcoatl

Post So, 30 czerwca 2007, 22:55

Beautiful Katamari

Beautiful Katamari zmierza na Wii:)

Co prawda to na razie informacje niepotwierdzone, ale jak podaje większość serwisów "bardzo prawdopodobne"...
Beautiful Katamari jak dotąd było tworzone z myślą o PS3/X360, ale słaba sprzedaż PS3 i ogromny sukces Wii sprawiły, iż Namco-Bandai postanowiło zawiesić prace nad wersją dla PS3/X360 i zabrać się za exclusive'a dla Wii:)
Namco-Bandai nie wypowiada się w tej sprawie, ale podobno wkrótce wszystko ma się wyjaśnić.
Katamari to naprawdę WIELKA gra, dlatego trzymam kciuki żeby to wszystko okazało się najprawdziwszą prawdą, a może za Katamari pójdą także inne gry :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trailer z PS3/X360:
http://wii-mote.net/news_152.html
<<

Boodyn

Post N, 1 lipca 2007, 00:35

Re: Beautiful Katamari

W Nintendo power poniekąd pisano o tym że Capcom zarzucił wersję na PS3 ze względu na sprzedaż i problemy z "portowaniem" gry oraz przekierował środki na zrobienie wersji dla Wii ale wersja na X360 wciąż jest robiona.
Obrazek
<<

Bandi

Administrator

Post N, 1 lipca 2007, 10:11

Zapowiada się interesująco. Trochę obawiam się o żywotność tego tytułu ale zobaczymy. Plus, że był tworzony z myślą o PS3 i X360 a dostaniemy również na Wii
Obrazek
<<

Boodyn

Post N, 1 lipca 2007, 21:07

To będzie zależeć od ilości zadań jakie wymyślą, bo grać chce się do końca :D Przynajmniej tak było w wersji na PS2, gra jest kapitalnym lekarstwem na doła i brzydką pogodę - banan automatycznie rysuje się na twarzy jak turlamy Katamari :mrgreen: Tyle że jak skończą się zadania to brakuje celu do dalszego turlania XD Choć są tacy którzy i tak turlają dalej :roll: A i mnie nachodzi często ochota żeby przeturlać sobie raz kulkę ot tak dla przyjemności :mrgreen:
Obrazek
<<

Bandi

Administrator

Post N, 1 lipca 2007, 22:49

No to ja też dołączam do grona osób wyczekujących tej gry na Wii!
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Pn, 2 lipca 2007, 12:52

Boodyn napisał(a):W Nintendo power poniekąd pisano o tym że Capcom zarzucił wersję na PS3 ze względu na sprzedaż i problemy z "portowaniem" gry oraz przekierował środki na zrobienie wersji dla Wii ale wersja dla X360 wciąż jest robiona.

Czytałem o Katamiari w kilku źródłach i nigdzie nie pisali, że wersja na X360 jest nadal w produkcji. Według tego co przeczytałem Namco-Bandai postanowiło całkowicie zrezygnować z poprzedniej wersji i przesunąć projekt na Wii. Zresztą wszystko zapewne wyjaśni się na E3:)
<<

Boodyn

Post Pn, 2 lipca 2007, 14:45

Quetzalcoatl napisał(a):Czytałem o Katamiari w kilku źródłach i nigdzie nie pisali, że wersja na X360 jest nadal w produkcji.

No to czytaj N-Europe fanboju ;)
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Pn, 2 lipca 2007, 15:09

No tak tylko, że N-Europe powołuje się na IGN, a na IGN nic nie piszą o kontynuowaniu prac nad wersją dla X360.
http://uk.wii.ign.com/articles/800/800761p1.html
<<

Boodyn

Post Pn, 2 lipca 2007, 15:50

Nie piszą też nic o zaprzestaniu prac nad wersją dla 360 i interpretacja N-Europe wydaje mi się bardziej trafna niż Twoja :roll:
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Pn, 2 lipca 2007, 16:22

Na IGN napisali, że z powodu problemów z portem Katamari zostanie przeniesione na Wii i według mnie to wskazuje, że wersji dla X360 nie będzie... Poza tym jaki sens tworzyć taką grę dla X360 skoro na głównym rynku zbytu dla Katamari czyli w Japonii X360 praktycznie nie istnieje, no i jest jeszcze jedna kwestia, X360 kupują głównie osoby, które delikatnie mówiąc nie przepadają za "japońszczyzną", dlatego ta wersja w USA i Europie byłaby skazana na totalną klapę i jestem przekonany, że Namco zdaje sobie z tego sprawę. Więc skoro z portem są problemy, a PS3 sprzedaje się co najmniej bardzo słabo, jedynym logicznym rozwiązaniem jest stworzenie wersji dla Wii, która i tak sprzeda się 10 razy lepiej niż na X360.

Zresztą tak jak pisałem na E3 powinno się wszystko wyjaśnić%...
<<

Boodyn

Post Pn, 2 lipca 2007, 17:01

Quetzalcoatl napisał(a):a IGN napisali, że z powodu problemów z portem Katamari zostanie przeniesione na Wii

Tam wyraźnie napisano że problemy są z portem na PS3, a nie na X360 :P

Quetzalcoatl napisał(a):w Japonii X360 praktycznie nie istnieje

I dlatego MS staje na głowie żeby takie gry powstawały na X360 bo mają chrapkę na Japonię i są w stanie nawet zapłacić za to innym firmom jak to już było w przeszłości. :P

Quetzalcoatl napisał(a):Zresztą tak jak pisałem na E3 powinno się wszystko wyjaśnić%...

Pewnie tak. To co robimy zakład o to czy będzie wersja na X360 :twisted:
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Pn, 2 lipca 2007, 17:04

Boodyn napisał(a):Tam wyraźnie napisano że problemy są z portem na PS3, a nie na X360 :P

Wiem, że chodzi o port na PS3, ale skoro nie da się zrobić Katamari na PS3 to Namco nie będzie się bawiło w wersję na X360, któremu w Japonii już nic nie pomoże nawet FFXIII...

A zakład, proszę bardzo :mrgreen:
<<

Boodyn

Post Pn, 2 lipca 2007, 17:54

Quetzalcoatl napisał(a):Wiem, że chodzi o port na PS3, ale skoro nie da się zrobić Katamari na PS3 to Namco nie będzie się bawiło w wersję na X360, któremu w Japonii już nic nie pomoże nawet FFXIII...

Twierdzę że wnioski twe są pochopne. Katamari sprzedawało się dobrze nie tylko w Japonii ale i w stanach też pozwoliło NAMCO zarobić grosza, a tam X360 dobrze przędzie. Co do Japonii to MS się nie podda i będzie agitował żeby takie gry były robione na Xa bo jak Chopin RPG pokazał to ma duży wpływ na sprzedaż tej konsoli w Japonii (w tygodniu premiery gry sprzedaż konsoli prawie dorównała PS3). Choć na pewno nigdy nie zawładną tamtejszym rynkiem to i tak mogę się sporo dorobić na niewielkim kawałku tego ogromniastego tortu :mrgreen:
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Pn, 2 lipca 2007, 22:29

Owszem w USA sprzedaż Katamari też nie była najgorsza, ale to była gra na PS2, a nie X360, który (jak już pisałem) jest konsolą typowo "hamburgerową" i wszelkie "japonszczyzny" po prostu nie mają na niej żadnych szans...

A co do Japonii to rzeczywiście podczas premiery Chopina, X360 prawie dorównał sprzedaży PS3, ale przecież sprzedaż PS3 jest wręcz tragiczna, więc z pewnością nie jest to żaden wyczyn.
<<

Boodyn

Post Wt, 3 lipca 2007, 00:39

Jak grochem o ścianę normalnie :lol: Eternal Sonata przy premierze wbiła się na drugie miejsce tygodniowej sprzedaży w Japonii , Blue Dragon zajął trzecie przy swojej premierze. Jak widać MS może nie zawojuje Japonii ale małymi krokami sobie wypracowuje opinię konsoli nie tylko dla hardcorowych graczy i wbija z wolna na rynek japoński. To dlatego że oni maja kasę i jeśli dobrze rozegrają kampanie reklamową i support konsoli to wiele jest możliwe. Jak na razie zajmują połowę rynku next-genów. Wśród nich na pewno znajduje się już wielu miłośników gier z KKW, a MS postara sie by ich przybywało np. po przez zadbanie o wydanie Katamari na X360 :P
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Wt, 3 lipca 2007, 08:39

Widać te kroczki są bardzo małe, bo sprzedaż X360 w Japonii jest na poziomie pierwszego X'a, który jak wiadomo okazał się tam totalną klapą. Nie wiem czemu sądzisz, że Bill będzie walczył o Katamari... walka rozgrywa się tylko o "grube" tytuły, a nie o gry pokroju Katamari, które tak naprawdę nawet w Japonii nie osiągają sukcesu...
<<

Boodyn

Post Wt, 3 lipca 2007, 15:54

Ehm no sorry ale pół miliona sprzedanych gier to faktycznie mało :lol: (tak na marginesie to jest info sprzed roku)
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Wt, 3 lipca 2007, 20:04

Pół miliona jak na grę na PS2 to nie jest dużo, (choć dla X360 to rzeczywiście byłaby szokująca ilość;) ale tak właściwie, która część Katamari osiągnęła w Japonii 0,5mln, bo z tego co wiem jeszcze taka nie powstała...
<<

Boodyn

Post Wt, 3 lipca 2007, 20:19

Pierwsza i druga razem :lol: Przynajmniej tak wyczytałem w jakimś zeszłorocznym niusie Game Spotu. Cały fenomen tej gry polega na tym że nie była to wysokobudżetowa produkcja tylko nie szczególnie nagłaśniany eksperyment, który z czasem sie stworzył modę na samego siebie. Poszły w ruch T-shirty, breloczki i takie tam pierdy dlatego kolejna część to nie mal że murowany sukces w Japonii (chyba że dadzą niemiłosiernie ciała z wykonaniem gry licząc że się będzie sprzedawała na samym tytule). Właśnie tego X potrzebuje żeby go tam w ogóle zauważyli - czyli czegoś już tam sprawdzonego co nie wyjdzie na PS3 :mrgreen:
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Wt, 3 lipca 2007, 20:32

Katamari w Japonii już się wypaliło, "Me end My Katamari" na PSP po prawie roku osiągnęło magiczną sprzedaż 0,07mln sztuk :lol:

Wątpię, żeby Bill zajmował sobie głowę takim "hitem", który nawet gdyby został wydany na X360, z pewnością zaliczyłby jeszcze większą porażkę niż wersja na PSP...
<<

Boodyn

Post Wt, 3 lipca 2007, 21:11

PSP to ogólnie porażka, a port Katamari był żałosny bo konsolka jest poniżej minimum sprzętowego wymaganego przez grę aby cieszyć bogactwem śmiecia. Next-geny z dużą ilością pamięci są dla tego tytułu idealne. No ale czy będzie sukcesem to nikt tego nie wie tak na prawdę. Ja stawiam że grę zrobią na Xa - poczekamy zobaczymy.
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Wt, 3 lipca 2007, 21:41

Wersja PSP na GameSpot dostała 8,0 czyli niewiele mniej niż dwie poprzednie części na PS2 (8,4 i 8,7) a to oznacza, że gra nie była wcale tak słaba i na pewno jej jakość nie wpłynęła negatywnie na sprzedaż...

Gdyby jakimś cudem X360 jednak dostał swoją wersję Katamari (w co szczerze wątpię) to jestem przekonany, że poniosłaby ona sromotną klęskę... wie to Namco i wie to Bill, dlatego z pewnością będzie jak ma być;)
<<

Bandi

Administrator

Post Śr, 4 lipca 2007, 00:20

Oj nie wiem czy tak Bill o tym wie - polecam przeczytać poniższy wątek:

Microsoft zamierza konkurować z Nintendo!

:twisted:
Obrazek
<<

Boodyn

Post Śr, 4 lipca 2007, 00:44

Quetzalcoatl napisał(a):Wersja PSP na GameSpot dostała 8,0

W co ty wierzysz? Może jak pograsz w Metroid Prime 3 Corruption to Ci się oczy otworzą na rzeczywistość. Ta wersja była kpiną, czystym skokiem na kasę po kosztach, pełna loadingów i strasznie obcięta z detali. Samo założenie było idiotyczne żeby przenosić grę nastawioną na wykorzystywanie 2 analogów na PSP które ma 1 i to kiepskiego. Jednak Namco było łase na kasę i się sparzyło :P
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Śr, 4 lipca 2007, 05:11

Boodyn napisał(a):W co ty wierzysz?
No właśnie pomyśl sobie o tej niezliczonej ilości ilości nieświadomych graczy, którzy nie wiedzą o tych problemach... oni gdyby chcieli kupić Katamari to z pewnością by kupili tylko, no właśnie jak widać nie chcieli:)
<<

Boodyn

Post Śr, 4 lipca 2007, 17:02

Nie wszyscy czytają gamespota, a już na pewno nie Japończycy. no ale dobra przyznam że Katamari bez liftingu i mody może się spalić, nie mniej jednak tytuł ma potencjał na wyśmienitą rozrywkę o ile pchną go wyżej ewolucyjnie.
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Cz, 19 lipca 2007, 21:45

No i po E3, a sytuacja nadal niejasna, gdzieś czytałem, że wersja na X360 może się ukazać, ale jako gierka na XLive, choć jest to prawdopodobne, to jednak nie wróży dla Katamari niczego dobrego...
<<

Boodyn

Post Cz, 19 lipca 2007, 23:04

Hmm na XLive, to faktycznie dobrze dla gry nie wróży bo z sieci raczej korzystają Hardcorowcy - przeciętny kowalski nie wie co to skrętka XD
Obrazek
<<

Quetzalcoatl

Post Cz, 19 lipca 2007, 23:34

Boodyn napisał(a):Hmm na XLive, to faktycznie dobrze dla gry nie wróży bo z sieci raczej korzystają Hardcorowcy
To jak ta gra się sprzeda dla graczy jest chyba najmniejszym problemem, ja bardziej obawiam się o jakość tej gry... Mam nadzieję, że gdyby to okazało się prawdą, to Wii dostanie całkowicie inną wersję.
<<

Boodyn

Post Pt, 20 lipca 2007, 00:50

A ja się o jakość nie obawiam sądzę że nie powtórzą wpadki z PSP, a gdyby nawet wyglądała tak jak na PS2 to by mi nie przeszkadzało - byle były nowe zadania i miejscówki :mrgreen: I dużo dużo śmieci :lol:
Obrazek
<<

Gargamel

Post Pn, 6 sierpnia 2007, 15:45

Hm, ja w tej grze nie widze nic ciekawego - ani na screenach ani na filmikach. Pewnie wyjdzie wersja dla X360 i Wii a później może nawet dla PS3 :D
<<

Mantis

Pirania! (staż)

Post Pt, 10 sierpnia 2007, 13:04

Nic ciekawego? Dla japończyków to ogromny hit! Ale ja mam te same odczucia- nic ciekawego, ale zagrał bym z chęcia aby przekonać sie w czym tkwi urok tej produkcji. W końcu miliony japonczyków nie mogą się mylić.
<<

Bandi

Administrator

Post N, 2 września 2007, 12:43

Grałem w demko na Xbox 360 i musze stwierdzić, że nie widzę w tej grze nic ciekawego. Demko "pachnie" mi nudą od samego początku, sterowanie dwoma analogami jakoś nie sprawia mi też frajdy, mimo, że to coś nowego. Ogólnie nie kupię tej gry, na Wii zapewne będzie to skopany port podobnie jak na PSP, ale mogę być w błędzie :twisted:
Obrazek

Powrót do Gry Wii