Post N, 1 kwietnia 2007, 00:12

Fire Emblem: The Sacred Stones

Kupiłem dzisiaj tą grę na wyprzedaży za śmieszne pieniądze - przecena z 179 na 29zł 8O ostatnio sztuka przede mną ktoś kupił 3 i sprzedawał później na allegro za 60zł :? Gry tej nie kupowałem w ciemno miałem okazję zagrać w nią wcześniej i z pewnością warta jest ceny za jaką ten ktos wystawił ją na aukcji.

Gatunek to strategia turowa z elementami RPG. Seria ta ma już długa tradycję w Japonii. Jest tam bardzo znana i szanowana nie tylko na GameBoyu ale też na dużych konsolach. Jakoś na czasie premiera powinna mieć nowa jej odsłona na Wii. Jest to tytuł godny polecenia wszystkim miłośnikom taktycznej rozgrywki. Rozgrywka przypomina mi tą z Advance Wars tyle tylko że zatopiona jest w realiach fantasy i zamiast anonimowych jednostek mamy oddziałek konkretnych bohaterów.

Fabuła w grze nie została zaniedbana i wiele się dzieje między potyczkami, a historia przedstawiona jest głównie w dialogach między postaciami (czasami te dialogi są naprawdę długie) narysowanymi śliczną mangową kreską.

Szczerze polecam wszystkim szukającym gry w klimatach fantasy oraz strategom spragnionym taktycznych potyczek.
Obrazek