FAQ  •  Zaloguj

Call of Duty 4 Modern Warfare - Recenzja ? :)

<<

Primoo

Pirania! (staż)

Post Pt, 9 kwietnia 2010, 00:06

Call of Duty 4 Modern Warfare - Recenzja ? :)

Call Of Duty 4 : Modern Warfare.
Następca Call of Duty stworzony przez Infinity Ward wywarł na mnie nie liche wrażenie. Już w pierwszej misji, zaraz po szkoleniu. Na pierwszy rzut oka można zauważyć iż, twórcy postarali się by czwórka reprezentowała sobą wysoki poziom.
Ta gra po prostu ma swój klimat. Grafika chociaż jest „ulepiona” z silnika poprzedniczki wygląda po prostu świetnie! Widać wiele szczegółów takich jak poruszanie się samych żołnierzy. Aż przyjemnie wypróżniać magazynki strzelając we wroga patrząc jak odrywa go od ziemi po czym pada na skutek strzału. Fabuła moim skromnym zdaniem jest ciekawa i sprawiła że, nie mogłem odejść od klawiatury.
Całe zamieszanie powstało w wyniku zagrożenia Amerykanom zbombardowania ich atomówkami przez rządnych władzy ultranacjonalistów. Infinity Ward daję nam okazję wcielenia się w dwóch żołnierzy. Pierwszym jest Soap Mac Tavish który, należy do Brytyjskich sił specjalnych aka S.A.S. Tu będziemy walczyć na terenie Azerbejdżanu i Rosji gdzie trwa wojna domowa. Naszym obowiązkiem będzie zmierzenie się z dobrze uzbrojonymi siłami wroga na którym czele stoi nie jaki Imran Zachajew. Następnie będziemy walczyć Paulem Jackson’em żołnierzem US Marines Corps na terenie bliskowschodnim państwie. Taaak… trzeba pokazać bezwzględnym terrorystom gdzie ich miejsce. W późniejszych misjach wcielimy się nawet w samego Kapitana Price’a. Cofnięci w czasie gdy Price był tylko porucznikiem pod dowództwem Kapitana Mc Milana zostaniemy wysłani do miasta Prypeć gdzie musimy zabić dowódcę separatystów na tle reaktora jądrowego w Czarnobylu.
Bronić w czwórce przyjdzie się nam nawet z wściekłymi psami które, bardzo szybko nas atakują. Najlepszą opcją jest zabicie kundla gdy ten do nas biegnie ponieważ, ciężko jest skręcić mu kark kiedy się na nas rzuci. Naszym zadaniem ogólnie rzecz biorąc jest przeć do przodu eliminując przy tym wrogów. Jeżeli myśleliście że, Modern Warfare jest grą taktyczną to się rozczarujecie. Wojna tu jest miła, przyjemna i całkiem łatwa. Samemu można nie raz sprostać oddziałowi wroga. Gra jest intensywna, dynamiczna i daję nam wiele emocji. Najgorsze jest to iż singiel player daje nam około 6-8 godzin zabawy.
Twórcy również postarali się by bronie brzmiały i „zachowywały” się podobnie do ich realistycznych odpowiedników a, mamy ich sporo. Nasi kompani broni biorą aktywny udział w walce i nie raz potrafią uratować nas z opresji. Jak już mówiłem sam singiel jest jak najbardziej przyzwoity ale, szybko go można przejść. Sam Multiplayer dostarcza sporo rozrywki.
Istnieje parę trybów rozgrywek.
Deatchmatch – Szybki sposób na zdobycie punktów doświadczenia a, co za tym idzie nowe bronie.
Dowolny - Krótko mówiąc „Umiesz liczyć ? Licz na siebie” czyli, każdy na każdego.
Znajdź i zniszcz – Zostajemy podzieleni na dwie drużyny. Chodzi tu o to by paru członków teamu udało się na wyznaczony teren na mapie aby tam podłożyć bombę. Natomiast reszta drużyny ma nie dopuścić by to samo zrobili wrogowie.
Sztab – Pojawiający się „sztab” musimy jak najszybciej zdobyć. Gdy wykonamy swój obowiązek drużyna dostaję punkty i na tym samym kończy rundę.
Sabotaż – Połączenie trybu deatchmatch z trybem znajdź i zniszcz.
Dominacja – By wygrać jesteśmy zmuszenie do zdobycia flag Alfa, Beta, Charlie. Więcej flag zdobędziemy, więcej punktów dostaniemy.
Zabijając wrogów bądź wykonując zadania zdobywamy punkty za które awansujemy. Istnieje 55 poziomów które, zresztą nie są trudne do zdobycia ponieważ, awansując dostajemy lepsze bronie, różne dodatki i perki. Zabrakowało jednak w potyczkach sieciowych pojazdów. Jedynym naszym transportem są nogi. Ogólnie rzecz biorąc Multi jest naprawdę świetny. Mimo to ,że istnieję 55 leveli grać można bardzo długo.
Reasumując gra wizualnie jest OK. Oprawa muzyczna ?Jak najbardziej, podczas wykonywania misji można poczuć dzięki niej klimat walki. Gra się trochę za łatwo. Wojna to w końcu wojna. Mimo to Ja daję „czwórce” mocne 9/10.
<<

ManiaQ

był(a) z nami w redakcji

Post Pt, 9 kwietnia 2010, 14:36

Re: Call of Duty 4 Modern Warfare - Recenzja ? :)

Korekta przeanalizuje tekst i wyda wyrok. :)
<<

Nitrox

Korektor

Post Pt, 9 kwietnia 2010, 17:59

A więc tak:
1. Od razu w oczy rzuca się brak jakby konkretnego wstępu. Przydałoby się nawiązanie do poprzednich części CoD, napisanie o tym, że Modern Warfare to pierwsze oderwanie się serii od WWII.
2. Zdania pojedyncze, same zdania pojedyncze... :( a przynajmniej większość. Krótkie zdania, za krótkie... Trzeba używać spójników, zdań złożonych.
3. Słownictwo mogłoby być bardziej wyrafinowane... ale tutaj nie jest aż tak najgorzej gdyby się nad tym zastanowić, co nie znaczy, że mogłoby być lepiej.
4. "Taaak… trzeba pokazać bezwzględnym terrorystom gdzie ich miejsce." Że co? :lol:
5. Brak podziału na sekcje. Np. gameplay, fabuła, grafika, technikalia, czy po prostu wg własnego uznania, tylko żeby się to kupy trzymało. Tutaj niestety się nie trzyma. Jest napisane za przeproszeniem na "krzywy ryj", albo po pijaku. Najpierw trzeba sobie plan zrobić na kartce, znaleźć dobre strony i złe danej gry, a dopiero potem jak mamy plan to się pisze wg niego recenzję. Tak robię ja. Czy efekt jest zły? Spójrz na moją (jedyną zresztą) reckę z Mass Effect 2. Powstała na podstawie planu, który układałem chyba 2 dni zbierając myśli. Co mi przyszło do głowy to zapisywałem na kartce, potem z tego powstała recenzja. Każdemu tak bym doradzał.
6. Popełniasz błędy merytoryczne. Akcja nie toczy się tylko w Azerbejdżanie i Rosji. Również jest wątek w Iraku/Iranie/czymtamjeszcze na Bliskim Wschodzie. Co prawda piszesz o tym później, ale wcześniej o tym nie napisałeś. Ponadto CoD4 niby został stworzony na silniku poprzedniej części, ale warto nadmienić, że to tak naprawdę jest silnik Quake'a 3, jeśli nie wcześniejszych wersji (już nie pamiętam tego), który cały czas był udoskonalany a jego najnowszą wersję widzimy w MW2. I wcale nie jest to piękna grafika. Po prostu jest w miarę ładna. Włącz sobie Crysisa/Killzone'a 2/Uncharted a od razu utwierdzisz się w przekonaniu, że cała seria CoD wygląda znośnie dla oka, ale nie dorównuje graficznym gigantom.

No nie wiem co redakcja na to. Może niech Boon jeszcze sprawdzi i się wypowie. Dla mnie to jest po prostu do bani. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że recenzentów na prawdę ciężko znaleźć, dałbym Primoo szansę rehabilitacji, ale pod warunkiem, że nie będzie nikogo lepszego na ten stołek. Niestety dobrzy recenzenci są w cenie.
<<

Bandi

Administrator

Post Pt, 9 kwietnia 2010, 21:08

A poniżej opinia Mantisa (dał mi ją przez gg, nie wiem czemu nie opublikował na forum:

ok to oceniam. Jak na razie to dałbym mu pisać newsy. Bo z długimi tekstami jest u niego słabo. Wszystko jest zbyt chaotyczne. Ciągle przeskakuje z tematu na temat i często się powtarza. A co gorsze praktycznie nie wiadomo o co mu chodzi. Zła konstrukcja zdań i dobiera takie słowa, że ni jak mają się one do siebie."Ta gra po prostu ma swój klimat. Grafika chociaż jest &#8222;ulepiona&#8221; z silnika poprzedniczki wygląda po prostu(powtórzenie w obrębie dwóch zdań) świetnie! Widać wiele szczegółów takich jak poruszanie się samych(te słowo tu nie pasuje, a i animacja postaci, to animacja postaci, a nie szczegół graficzny) żołnierzy. Aż przyjemnie wypróżniać magazynki strzelając we wroga patrząc jak odrywa go od ziemi po czym pada na skutek strzału(pada na skutek postrzelenia. Zresztą nie ma sensu tego pisać, w końcu już na początku zdania można wyczytać "strzelając we wroga". Całe zdanie chujowo zbudowane)."Niech ćwiczy, bo ja też kiedyś nie umiałem zapisać ani jednego zdania. Po dziś nie jestem w tym mistrzem, ale już nabrałem jakiegoś doświadczenia. Jego tekst pokazuje, że jest początkującym.

Ja zaraz przeczytam, ale wiem po Waszych opiniach co jest grane. Proponuję Primo, abyś popisał najpierw newsy. Staraj się może bardziej rozbudowane wyszukiwać, albo pisz zapowiedzi - to jest nam potrzebne równie jak recenzje.

Po kilku-nastu materiałach się wyrobisz. Tak jak Darek, który na początku pisał podobnie jak Ty, czyli krótkie zdania zaczynające się od Ale itp
Obrazek
<<

Primoo

Pirania! (staż)

Post Pt, 9 kwietnia 2010, 22:47

Przyjmuję krytykę jako oczywiście pozytywne porady i przyznaje to moja pierwsza recenzja :P
<<

Nitrox

Korektor

Post So, 10 kwietnia 2010, 09:28

Czytaj recki na różnych portalach i pisz, w końcu się wyrobisz. Wiadomo, że jakieś tam błędy są dopuszczalne - korekta jest od ich poprawiania ;)
<<

Mantis

Pirania! (staż)

Post So, 10 kwietnia 2010, 14:08

U mnie problem był z tym, że budowałem zdania wielokrotnie złożone :P

Powrót do Akcja REKRUTACJA !