frame
zarejestruj
Miodny.PL LogoNie masz uprawnień redakcyjnych!

Dlaczego nasze serwisy wykorzystuja pliki cookies?
Uzywamy w celach statystycznych, reklamowych oraz autoryzacyjnych. Zawsze mozesz zastrzec cookies w swojej przegladarce. Jesli nie to pamietaj, ze m.in. nasza strona korzysta z tej technologii...


archiwum
Data: 2010-08-17, autor: Red, dotyczy: PC

Zapowiedź FIFA 11 na PC


Już słyszę Wasze pytania i wyrzuty: Kolejna FIFA? Co to mi
||
FIFA
||
znowu za zapowiedź?! Przecież wiadomo, że cykliczna "kopanina" od EA Sports wychodzi zawsze o tej samej porze roku, w praktycznie niezmienionej formie. Po co więc ją zapowiadać?! Otóż dlatego, moi mili, że w końcu, po latach oczekiwań, fani komputerów osobistych dostaną swoją PEŁNOPRAWNĄ FIFĘ, która z wersją konsolową nie będzie już tylko dzieliła tytułu.

JAKA FIFA NEXT-GEN?


Nim przejdziemy do konkretów, pochylmy się chwilkę nad przeszłością serii, a konkretnie nad tym, kiedy i po co wersje na konsole nowej generacji oraz komputery oddaliły się od siebie. Nad tym, co kierowało kanadyjskim studiem w momencie podjęcia decyzji o robieniu nie jednej, lecz dwóch różnych gier o tożsamym tytule.
Wszystko zaczęło się w 2006 roku, kiedy to EA postanowiło specjalnie na potrzeby X360 napisać zupełnie nowy silnik gry, wykorzystujący potencjał konsoli. Przemodelowano wtedy postacie, wprowadzono fizykę, ulepszono oprawę gry, mówiąc wprost: urealniono ją. Zmiany te zaimplementowano już w tym samym roku (w FIFA 07), lecz tylko na okres- powiedzmy- próbny i tylko na konsoli Microsoftu. Ci, którzy oczekiwali, że za rok taka FIFA będzie już standardem nie mylili się! FIFA 08 była już w pełni Next-Genową odsłoną serii, ze wszystkimi nowinkami nowego silnika. Niestety, ta wielka zmiana ominęła PeCety. Dlaczego? Bo ponoć komputery wówczas nie "pociągnęłyby" tej gry. Ukazały się zatem dwie FIFY - rewelacyjna na konsole i ta gorsza na PC. Niestety dalej - taki stan rzeczy utrzymywał się przez kolejne odsłony serii. Wersje Next-Gen były ulepszane, poprawiano ich grafikę i wprowadzano nowinki technologiczne, edycje PeCetowe pozostawały natomiast praktycznie bez zmian. Dla mnie takie zachowanie było niepojęte. Przecież w 2007 roku komputery równe mocą z konsolami i przewyższające je pod względem osiągnięć istniały, a w 2008 czy 9 stały się one standardem. Na szczęście teraz twórcy postanowili tę sytuację zmienić!

FIFA 11 NA PC RÓWNIE DOBRA CO NA KONSOLE?


Wszystko na to wskazuje! By jednak nie popadać w przesadny optymizm, należy dodać, iż FIFA 11 PC i FIFA 11 na konsole to nadal dwie różne gry. Tworzą je osobne studia deweloperskie, które używają do tego innych narzędzi oraz posiadają inne priorytety przy produkcji. Mimo odrębności obu tytułów, produkcje te mają wiele wspólnych elementów. Mam tu na myśli głównie silnik gry. Na komputerach w końcu będziemy mogli podziwiać produkt wyglądający i działający jak na prawdziwą FIFĘ przystało! Gra będzie przepiękna wizualnie, równie ładnie jeśli chodzi o animacje i dopieszczona w podobny sposób, jak jej konsolowa siostra. Będą obecne także największe atuty i smaczki znane z poprzednich odsłon pełnoprawnej FIFY. Pojawi się więc drybling 360 stopni, walka bark w bark czy kontrolowane "cieszynki" po strzelonym golu. Innymi słowy: gra wygląda jak FIFA 10 na X360 czy PS3, z tym że lepiej! Przeniesienie silnika do komputerów dało twórcom szansę rozwinięcia skrzydeł. Dzięki mocy PC można było podwyższyć rozdzielczość gry, poprawić tekstury czy niektóre elementy dodać (jak w pełni animowana, trójwymiarowa publiczność).
Niestety są też różnice. W wersji PeCetowej zabraknie obecnych hucznie zapowiadanych nowości. Nie uświadczymy więc PERSONALITY + czy nowego systemu podań. Powód tych rozbieżności jest prosty. Komputerowa FIFA wykorzystuje zmodyfikowany silnik najnowszego World Cup, w którym tych elementów po prostu nie ma. Na szczęście i pecetowcy otrzymają kilka unikalnych cech. Jedną z nich jest możliwość gry po sieci LAN i obsługa wielu kontrolerów (z xboxowym na czele). Nie oznacza to jednak, że gra na klawiaturze nie będzie możliwa, wręcz przeciwnie. Natomiast warto nadmienić, że takowe granie w FIFĘ będzie bezsensowne, tym bardziej, że myszką sobie nie poradzimy (znika sterowanie "WSAD'em" i gryzoniem).
Nie wiadomo też zbyt wiele o trybach gry poza tym, że te najważniejsze z konsoli zostaną przeniesione na komputery. W tej kwestii Ian Jarvis (szef projektu PeCetowego) pozostaje wyjątkowo tajemniczy.

WARTO CZEKAĆ?następna strona


Mówiąc krótko: jak najbardziej! Troszkę szerzej: w tym roku FIFA na PC nie będzie odgrzewanym kotletem. Z roli biednej i ubogiej kuzynki wersji konsolowej, zmieni się w jej siostrę. Oczywiście nadal wersja na X360 i PS3 będzie troszkę lepsza, jednak najważniejsze jest to, że w końcu po latach czekania fani komputerów dostaną, jak wspominałem już wielokrotnie, pełnoprawną FIFĘ! Wszystko wskazuje więc na to, że PES w tym roku i na PC będzie miał dużą konkurencję. A ja ze swojej strony mam nadzieję, że następne części różnicę między platformami będą co raz bardziej zacierać. Czego sobie i Wam życzę!

poprzednia strona

Autor:

Red


 

||
Video 1377
||

FIFA 11 PC presentation

||
Video 1373
||

Kaka Cover Athlete Teaser | Video Clip
Pora na Wasze komentarze:


||

Witaj niezarejestrowany, możesz dodać swój komentarz, jednak ten będzie widoczny po akceptacji przez moderatora. Zaloguj się aby dodać komentarz bez czekania:Nick:

||


Tylko zarejestrowani użytkownicy mają odblokowane wszystkie funkcje serwisu (w zależności od poziomu).

Zachęcamy do rejestracji, zalogowania lub przypominacza hasła. Osoby zalogowane są premiowane m.in. brakiem wyświetlania reklam w serwisie i gwarantujemy brak spamu na poczcie. Zarejestrowani maja dostep do serwisu w wyzszej jakosci.
Nintendo GamersGate IQ Publishing Cenega City-Interactive Techland
Nasz serwis wciąż ewoluuje, cały czas szukamy miejsca w internecie, które nie wypełniają inne serwisy. Na początek próbujemy otworzyć się i zjednoczyć z naszym serwisem inne strony tematyczne. Jeżeli jesteś w redakcji dobrego ale niezbyt popularnego serwisu - skorzystaj z naszego darmowego programu promocji takich serwisów! Szczegóły dostaniesz po rejestracji i wysłaniu wniosku o Współpracę za pomocą tego formularza