frame
zarejestruj
Miodny.PL LogoNie masz uprawnień redakcyjnych!

Dlaczego nasze serwisy wykorzystuja pliki cookies?
Uzywamy w celach statystycznych, reklamowych oraz autoryzacyjnych. Zawsze mozesz zastrzec cookies w swojej przegladarce. Jesli nie to pamietaj, ze m.in. nasza strona korzysta z tej technologii...


archiwum
Data: 2007-02-04, autor: Mantis, dotyczy: WII

Zapowiedź Sadness


Sadness w wolnym tłumaczeniu oznacza smutek. Ten tytuł
||
nibris sadness
||
akurat pasuje idealnie do tego co czuję teraz gdy piszę tą zapowiedz, bo wiem, że jeszcze krótko na tą grę to sobie nie poczekamy. Zagraniczne serwisy nasz rodzimy tytuł ochrzcili mianem polskiego wkładu w sukces Wii. Ale czy słusznie? W końcu nie słyniemy z zbyt wielu udanych produkcji, ale jednak ja w Nibris wieżę i ufam im. Ktoś powie, że jestem niepoprawnym optymistą! A niech mówi co chce. Ja już wiem swoje.

Od zawsze uwielbiałem horrory i nie ważne czy to film czy gra. Ważny jest fakt abym się bał, a po tym co zapowiadają chłopaki to może być ostro, a co najważniejsze strasznie. Tytuł ten ma ruszać problemu narkolekcji i schizofremi. Więc zapowiada się bardzo dojrzały i porządnie wyważony klimat. Ze słów twórców można też wysnuć następujący wniosek. Nibris nie chce zrobić gry straszącej akcją i litrami wylewającej się ze wszystkich możliwych szczelin krwi. Tego tutaj nie znajdziemy, bo strach w Sadness ma być spowodowany innymi czynnikami. Tu straszyć będzie cisza i ciągłe poczucie niepewności. Ciągle narastające napięcie ma narastać również w naszych umysłach. Twórcy nie chcą dać nam wytchnienia i chwil w których będziemy spokojnie odetchnąć i przestać się bać. Taki stan ma nastąpić dopiero przy ujrzeniu napisów końcowych.

Trzeba powiedzieć, że postawili sobie bardzo ambitny zamiar przed sobą. A to czy im się uda owy klimat osiągnąć dowiemy się dopiero po obcowaniu z Sadness. Nibris wybierając platformę Nintendo nie kierowało się mocą systemu, bo wtedy Wii by nie miało nawet najmniejszych szans. A chciano szykować gry na system oryginalny, który pozwoli wykonać tytuł nie powtarzalny i unikalny, a i na którym będzie można wykorzystać swoje wielkie zdolności. I tu Wii wydaje się być idealne do osiągnięcia tego celu. Gdyby Sadness wyszło na inne platformy to nie wątpię, że by nie było świetną grą, ale w natłoku wielu innych gier rozgłos by mógł szybko zaniknąć. Chłopaki z Krakowa (właśnie tam znajduje się siedziba Nibris) chcą zaistnieć na tym rynku, ale przed nimi jeszcze długa droga.

Wyobraźcie sobie co by było gdyby Okami wyszło na Wii. Ta gra aż się o to prosi. Ja wam ułatwię myślenie. Był by to ogromny hit! Możliwe, że ta gra uzyskała by najwyższe oceny na wszystkich serwisach, ale to tylko takie gdybanie, a ja już wyjaśniam czemu przytoczyłem przykład Okami. Otóż Sadness kojarzy mi się być polskim Okami. Wiem dosyć wysnuta teoria i niezbyt zrozumiała, ale wyjaśniam już to. Choć Okami i Sadness nie mają ze sobą nic wspólnego. Bo ani to gatunek podobny i w ogóle styl gry inny, ale mi chodzi o pomysł. O oryginalność. Nikt chyba nie zaprzeczy, że Okami nie jest wyjątkowe i przełomowe? I Sadness zdaje mi się zapowiadać równie przełomową i oryginalną produkcją. No cóż nadal mało solidny argument, ale mam nadzieje, że zrozumieliście to o co mi chodzi.

Najważniejsze jest sterowanie Wii-motem i tu niestety nie wiadomo żadnych konkretów. Bo na ostatnim e3 ukazano jedynie to co by autorzy chcieli umieścić w grze, a nie to co faktycznie już jest. Ale kierując się jedynie tymi założeniami można dojść do wniosku, że Wii-mote zostanie wykorzystany należycie. W roli lassa zapowiada się świetnie. Jako pochodnia genialnie. A już jako kawałek szkła którym można podciąć gardło oponenta zapowiada się rewelacyjnie. A to tylko pierwsze przykłady! I co wy na to? Pomysłów są ponoć całe setki i tylko czekać na końcową wersję.

O grafice też prawie nic nie wiadomo. Poza faktem, że obraz ma być czarnobiały. Jak na razie na światło dzienne wypłynął tylko jedno zdjęcie. I w sumie do końca nie wiadomo czy to zdjęcie pochodzi z samego game-playu, czy z jakiegoś filmiku, a i nawet ręki nie dam sobie uciąć, że to na Wii było robione. Ale jeśli by założyć, że jest to z Wii i do tego kawałek grywanego kodu. To jedno było by pewne. Gra wymiatała by w dziedzinie grafiki.


następna strona


Fabuła i scenariusz są nie znane. Gdzieś ktoś powiedział, że główna bohaterka ma mieć na imię Maria, a cała akcja ma się dziać po pierwszej wojnie światowej na ziemiach uwczesnej Ukrainy. I to wszystko co jest wiadome, a i to nie jest też do końca potwierdzone i pewne. W końcu do premiery jeszcze wiele czasu.

Sadness zapowiada się jak dla mnie rewelacyjnie. Mimo faktu, że jest to jedna wielka niewiadoma to ja i tak wieżę w jej sukces. Liczę na Polski zespół, bo sam w końcu jestem Polakiem. I wychodzi na to, że Wii dostanie grę osadzoną w bardzo dorosłych klimatach. Kocham horrory, a Sadness zdaje się być prognozą przełomu w tym gatunku. Może za jakieś dwa lata obok Resident Evil i Silent Hill, tytuł chłopaków z Krakowa będzie stawiany na równi z nimi. Kto wie? Ja ciągle w to ślepo wieżę.

poprzednia strona

Autor:

Mantis


 

||
Video 755
||

E3 2K6 Trailer
Pora na Wasze komentarze:


||

Witaj niezarejestrowany, możesz dodać swój komentarz, jednak ten będzie widoczny po akceptacji przez moderatora. Zaloguj się aby dodać komentarz bez czekania:Nick:

||


Tylko zarejestrowani użytkownicy mają odblokowane wszystkie funkcje serwisu (w zależności od poziomu).

Zachęcamy do rejestracji, zalogowania lub przypominacza hasła. Osoby zalogowane są premiowane m.in. brakiem wyświetlania reklam w serwisie i gwarantujemy brak spamu na poczcie. Zarejestrowani maja dostep do serwisu w wyzszej jakosci.
Nintendo GamersGate IQ Publishing Cenega City-Interactive Techland
Nasz serwis wciąż ewoluuje, cały czas szukamy miejsca w internecie, które nie wypełniają inne serwisy. Na początek próbujemy otworzyć się i zjednoczyć z naszym serwisem inne strony tematyczne. Jeżeli jesteś w redakcji dobrego ale niezbyt popularnego serwisu - skorzystaj z naszego darmowego programu promocji takich serwisów! Szczegóły dostaniesz po rejestracji i wysłaniu wniosku o Współpracę za pomocą tego formularza